Dinamo face spectacol în primul amical al iernii. Cine a marcat cele cinci goluri

”Câinii” se pare că s-au întors cu forțe proaspete din vacanța de iarnă și au de gând să muncească pentru a ajunge în play-off-ul Ligii 1. Primul amical a fost mai mult decât satisfăcător, atât pentru antrenor, cât și pentru conducere sau suporteri. Dinamo i-a bătut pe cei de la Aris Limassol cu 5-0.

DINAMO – ARIS LIMASSOL 5-0
A MARCAT: M. POPESCU 45′, NEMEC ’76 ’81, NISTOR ’78, ’87

Mihai Popescu a deschis scorul în minutul 45, după o centrare excelentă a lui Romera. Chiar dacă a început un 4-4-2, Miriuță a schimbat sistemul la pauză. Și a fost de bun-augur. Hanca a preluat banderola de la Filip și mijlocașul i-a dat o centrare perfectă lui Adam Nemec, care a înscris pentru 2-0 în minutul 76. Două minute mai târziu, în minutul 78 marchează și Nistor. În minutul 81 înscrie din nou Nemec și scorul s-a încheiat în minutul 87 cu un gol al aceluiași Dan Nistor.

Dinamo în prima repriză: Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – I. Gheorghe, Dudea, Mahlangu, Salomao – D. Popa, R. Moldoveanu
Rezerve: Corbu, Nica, Olteanu, Monroy, Nascimento, Hanca, Pesici, Nemec, Nistor

Dinamo în a doua repriză: Muţiu – Corbu, Nica, Popescu, Olteanu – Nascimento, Monroy, Nistor – Hanca, Nemec, Pesic