Dinamo face spectacol înainte de începerea campionatului

Dinamo nu a reușit să câștige nicio partidă amicală în Spania, acolo unde doardinamo.ro a asistat la toate meciurile, dar a reușit să înscrie 6 goluri astăzi pe stadionul din Ștefan cel Mare, în ultimul amical disputat înainte de reluarea campionatului.

”Câinii” conduși de Dusan Uhrin au câștigat cu 6-0 o partidă de verificare cu Arsenal Tunari. Andreas Mihaiu (min 11), Filip Mrzljak (21), Ricardo Grigore(28), Daniel Popa(58) și Robert Moldoveanu(62 și 74) au fost marcatorii din această dimineață.

Dinamo în prima repriză: Piscitelli – Corbu, Mihai Popescu, Ricardo Grigore, Skovajsa – N Diaye (Răuță) – Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu – Perovic

Dinamo în a doua repriză: Straton – I. Șerban, Puljic, Bejan, Corbu – Răuță, Ioan Filip – Moldoveanu, Bani, Sin – Daniel Popa

Dinamo va juca primul meci oficial din 2020 în Liga 1, pe 1 februarie, cu Astra Giurgiu, de la ora 20:00, pe stadionul din Ștefan cel Mare.