Dinamo a câștigat iar în Cipru. Cine a marcat singurul gol al partidei

Dinamo a câștigat, scor 1-0, duelul cu Termalica B.B. Nieciecza, locul 13 în prima ligă a campionatului polonez, în al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Cipru, disputat în această după-amiază la Pyrgos. Ultima partidă amicală a roș-albilor în Cipru va avea loc mâine, de la ora 11:00, împotriva echipei Karmiotissa, locul 6 în liga secundă a campionatului cipriot, lotul dinamoviștilor urmând să revină vineri, 26 ianuarie, în țară.
Vasile Miriuță a început cu o formulă destul de ciudată având în vedere că Maric și Katsikas este posibil să fie rezerve în campionat, iar Ion Gheorghe are destul de puține șanse să fie titular.

Golul dinamoviștilor a fost marcat de mijlocașul Diogo Salomao, în minutul 42, din penalty.

Brănescu – Corbu, Maric, Katsikas, Vl. Olteanu – Mahlangu, Dudea – I. Gheorghe, Moldoveanu, Salomao – D. Popa au evoluat, din primul minut, pentru echipa antrenată de Vasile Miriuță.

Au mai jucat: Eșanu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica, Monroy, Nascimento, Hanca, Nemec.