Dinamo București – NK Domzale 3-2. „Câinii” au avut un gol anulat în minutul 13

Dinamo a obţinut a doua victorie în Slovenia: a învins-o cu 3-2 pe ocupanta locului 4 din campionatul local, NK Domzale. La meciul lui Dinamo a fost prezent și Claudiu Niculescu.

Hanca, a deschis scorul în minutul 17, după o pasă excelentă oferită de Filip. După trei minute,Nemec a punctat pentru 2-0.

Slovenii au revenit în joc în minutul 33, când Zuzek a marcat cu o lovitură de cap. Imediat după, Brănescu a cedat şi în faţa lui Gacan.

Rivaldinho a fost titular și a reușit golul victoriei în minutul 80, după acțiunea foarte bună a lui Costache.

Dinamo – NK Domzale 3-2 (Hanca 13, Nemec 17, Rivaldinho 80 / Zuzek 33, Gacan 37)

DINAMO: Brănescu – R. Navarro, I. Nedelcearu, L.Maric, St. Filip, A. Busuladzic, M. Mahlangu, S. Hanca, Rivaldinho, D. Nistor, A. Nemec.

Rezerve: V. Muțiu, G. Katsikas, M. Oliva, A. Dudea, C. Bumba, I. Gheorghe, L. Gheorghe, R. Grigore, V. Costache, D. Salomao, I. Șerban.

Două victorii și trei înfrângeri a adunat Dinamo în Slovenia. Echipa lui Contra mai are un singur amical de disputat până la revenirea în țară: miercuri, roș-albii vor juca împotriva rușilor de la Anzhi Makhachkala.