Dinamo are viitor. Curajul lui Emil Ursu de a forma o echipă câștigătoare cu o medie de vârstă surprinzătoare

Dinamo II s-a impus ieri la Balotești cu 3-0 și jocul ”câinilor” de la echipa secundă dă semne că lucrurile încep să intre în normal chiar dacă sunt mari probleme cu banii și acolo! Andreas Mihaiu, care a fost căpitan ieri, a înscris primele două goluri, în minutele 32 și 62(n.r. al doilea gol din penalty) în timp ce spaniolul cu nume de cântăreț, Antonio Iglesias, a închis tabela în minutul 71.

Interesant este că antrenorul Emil Ursu a avut curajul să joace la Dinamo II cu jucători foarte tineri, exceptându-l pe Raul Garcia, care are 23 de ani și a fost cel mai bătrân de pe foaia de joc. De altfel, el a jucat doar 39 de minute cu Balotești.

Media de vârstă a jucătorilor a fost de 18,2 ani.

Caseta meciului:

Mitrovic 17 ani- Raul Zamfir 19 ani (46 A. Stelea 18 ani), Țapurin 17 ani, Țone 16 ani, Amzar 17 ani – Cl. Stan 19 ani(88 D. Constantin 18 ani), I. Diniță 18 ani – Alin Lazăr  20 ani(88 Penescu 20 ani), Raul Garcia 23 de ani (39 Spânu 18 ani), Mihaiu 22 de ani – Antonio Iglesias 21 ani (80 Șutru 17 ani)

Au marcat: Andreas Mihaiu (min 32, 62 P), Antonio Iglesias (min 71)

Pe foaia de joc au mai fost Chioveanu Eduard 15 ani, portar, Pavel Mario 17 ani și Dodoc Ștefan 15 ani.

Previous Cosmin Contra, vizibil afectat: ”Ăsta este purul adevăr”
Next Dinamo, mai rău ca în perioada Negoiță. Dezvăluirile președintelui AFAN despre datoriile lui Dinamo