Denis Ciobotariu, primul gol la seniori

Denis Ciobotariu a demonstrat de ce a ieșit campion cu Dinamo Under 19. Și reușește să-i calce pe urme tatălui, care a fost alături de el în fiecare etapă a carierei sale de fotbalist.

El a marcat astăzi primul gol de când joacă la nivel de profesionist, la Liga a II-A. Fiul lui Liviu Ciobotariu a fost împrumutat de Dinamo un an la Chindia Târgoviște, pentru care el a înscris în minutul 82 golul de 2-0, cu o lovitură de cap, după un corner.

Chindia Târgoviște – ASU Poli s-a terminat 2-0. Pentru Chindia a mai înscris tot un fundaș, Martac, în minutul 14.

Chindia: Popescu – Martac, Vătavu, Ciubotariu, Dumitraşcu – Neguţ, L. Mihai, Honciu (cpt.), Stoica – Neicuţescu, Cherchez
Rezerve: Aioani, Alecsandrei, Pencea, Băftoi, Ispas, Matei, Nisipeanu

►ASU Poli: Gakos, Motreanu, Bilia, Mera (cpt.), Taub – Poparadu – Sorescu, Stancu, Krausz, Predescu – Bădăuţă
Rezerve: Fişteag, Ghinescu, Giurcici, Staicu, Plămadă, Coadă, Crişanov