Declarațiile jucătorilor la final

După 3 înfrângeri la rând, Dinamo remizează în „Ștefan cel Mare” cu Sepsi, scor 0-0. A fost un meci dominat de Sepsi, care au avut posesia, acțiuni mai numeroase și au câștigat detașat la numărul de cornere: 11-0.

Totuși, Dinamo a ratat ocaziile mai mari: Steliano Filip în minutul 5, Irobiso și Rodriguez în minutul 27 și Cosmin Matei în minutul 78.

Ce a declarat Eșanu după Dinamo-Sepsi

„Un meci foarte greu, contra unei echipe care merita, dacă nu făcea atâtea rezultate de egalitate, să fie în play-off. Au condiții foarte bune și ne bucurăm că am reușit să scoatem un rezultat bun împotriva lor. Pentru mine este o rușine să ne salvăm așa, dar, dacă altfel nu am fi putut, mă bucur că reușim așa.

Nu e rezolvat 100%, dar putem spune că e mai bine pentru că nu mai jucăm cu presiunea aceasta că ar fi putut Clinceniul să ne depășească. Într-un meci direct se pot întâmpla multe. Oricine poate bate pe oricine. Sunt foarte puține meciuri”, a spus Eșanu, după meciul cu Sepsi, conform DigiSport.

Alina Mungiu Pippidi: ”Nu vine cavaleria”