Dinamo a avut astăzi un nou Consiliu de Administrație convocată de Constantin Eftimescu din postura de președinte al CA. La ședință au mai participat Cristi Hîldan(n.r. care l-a reprezentat și pe Cornel Dinu) și Elyass Bucurică, din partea DDB, dar și Cornel Țălnar și Marius Bacria.
Cea mai importantă decizie de la ședință a fost punerea unui nou director general interimar! Acesta a fost ales în Constantin Eftimescu, care va avea de acum drept de semnătură în relația cu FRF, cu Liga, dar și cu banca (n.r. drept pe care îl pierduse pe 21 decembrie după ce Cortacero a mers cu Șerdean la First Bank să înregistreze drept de semnătură în bancă doar pentru cei doi).
În schimb, lui Dorin Șerdean i-au fost ratificate toate drepturile în raport cu clubul din Ștefan cel Mare.
Următoarea mutare este ca acum Constantin Eftimescu să meargă la o altă bancă și să deschidă conturi pentru Dinamo după ce cei de la First Bank au refuzat să mai lucreze cu acest club din cauza ”luptei pentru semnături”.
Citește și:
No Comment