Cum a fost debutul lui Sergiu Hanca la națională

Mijlocașul lui Dinamo, Sergiu Hanca, a debutat la națională într-un meci pe care românii vor să-l uite deoarece după înfrângerea de pe terenul de Varșovia, 3-1, șansele noastre de calificare au rămas doar teoretice.

Cu toate acestea, Sergiu Hanca nu a dezamăgit și chiar a avut una dintre ocaziile partidei în minutul 88. Mijlocașul lui Dinamo fusese introdus în minutul 79 în locul lui Răzvan Marin și este al șaselea jucător care debutează în mandatul lui Christoph Daum la națională.

Chiar dacă nu a fost un debut tocmai fericit deoarece a fost băgat destul de târziu ca să mai poată decide șansa partidei, el a plecat de la meci cu o amintire frumoasă. Cel mai iubit dinamovist în acest sezon a făcut schimb de tricouri cu vedeta celor de la Wolfsburg, Jakub Blaszczykowski.

El a fost susținut din tribunele de la Varșovia de soția sa, frumoasa Andreea, care a postat și o fotografie și un mesaj după meci: „Vis împlinit.”