Costache: ”Ne-a readus cu picioarele pe pământ”

Mijlocașul lui Dinamo, Valentin Costache, a jucat meci de meci de când a început sezonul la Dinamo, chiar dacă și din postura de rezervă. El a avut ocazii de a înscrie și aseară dar nu a reușit să bage mingea în poartă.

”Sunt mulțumit de meciul de astăzi, sper să o țin tot așa, să am continuitate. Mă înțeleg foarte bine cu Dudea, el a revenit după acea greșeală și a jucat foarte bine. Mister a avut grijă la pauză să ne readucă cu picioarele pe pământ.

Este o victorie foarte mare mai ales că CFR Cluj a luat bătaie cu 4-3” a declarat Costache după meci.

De cealaltă parte, tânărul împrumutat de Dinamo la FC Voluntari, Mihai Popescu, a fost protagonistul penalty-ului acordat ușor la Adam Nemec.

”Nu a fost niciun contact, nu l-am atins, asta a decis domnul arbitru și nu mai avem ce să facem acum. Toată lumea care joacă împotriva lui Dinamo este motivat. Și-a pus amprenta decizia asta de a da penalty pentru moralul meu.

Probabil am căzut pe moment după ce am primit cele două goluri în repriza a doua și nu ne-am mai trezit”, a spus Mihai Popescu.