Cosmin Moți, gol decisiv împotriva echipei unde va veni Ioan Becali! Ce-a putut să urmeze după

Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au marcat golurile victoriei lui Ludogoreț la Sofia contra celor de la Levski, scor 2-0, iar alb-verzii au 3 puncte în fața lui ȚSKA Sofia. Levski, acolo unde a sosit Bogdan Pătrașcu șeful scouting-ului, bulgarii anunțând implicarea iminentă a lui Ioan Becali, este pe locul 3 la 9 puncte de gruparea din Razgrad.

Claudiu Keșeru a marcat în minutul 38, după ce a primit o pasă de la Marcelinho. Cosmin Moți a stabilit scorul final cu 10 minute înainte de final, după ce a transformat o lovitură de pedeapsă. Fundașul român s-a bucurat în fața ultrașilor adverși, lucru ce a declanșat furia fanilor lui Levski, care au vrut să pătrundă pe teren! Partida a fost întreruptă câteva minute și a fost nevoie de intervenția forțelor de ordine pentru ca lucrurile să nu degenereze. Moți a fost eliminat în minutul 83, după două cartonașe galbene. Spre final, un fan al lui Levski a sărit să-l bată pe ex-dinamovist și a căzut pe tavanul de plexiglas ce ducea spre vestiare.

Îi merge de minune după ce-a plecat de la Dinamo. A ajuns în Europa League!