Cornel Dinu lovește FCSB și știe de ce poate pierde titlul: ”Se ocupă cu alte lucruri”

Doi foști dinamoviști au savurat luni noapte victoria din Copou de la meciul Poli Iași – FCSB (1-0), care poate duce la pierderea titlului de către roș-albaștri în detrimentul celor de la CFR Cluj. Antrenorul Flavius Stoican și atacantul Andrei Cristea, fost golgeter al Ligii 1 în 2010 în tricoul roș-albilor, au fost două piese esențiale ale succesului.

Subiectul a fost dezbătut și de Cornel Dinu la Telekom Sport, Mister știind de ce rivalii ”câinilor” sunt aproape de a pierde al 3-lea titlu consecutiv, după alte transferuri costisitoare. ”Nu e vreo mare surpriză, pentru că Steaua a jucat din ce în ce mai prost în ultimele partide din play-off. Luați și rezultatul, dar în afara lui e și prestația în sine. Steaua a avut o singură ocazie, în minutul 8, atât. Cei de acolo s-au ocupat cu alte lucruri decât de pregătirea echipei și de joc. Chiar și cu un om în plus ultimele 20 de minute, Steaua n-a periclitat deloc poarta celor de la Iași”, a spus Dinu.