--> -->

Cornel Dinu desființează un tricolor

-->
Edi Iordănescu a debutat cu stângul pe banca echipei naţionale, pierzând împotriva Greciei, scor 0-1.

Unicul gol al partidei a fost marcat în prima jumătate, într-o repriză în care ”tricolorii” au fost dominaţi de adversarii eleni, al căror selecţioner, Gus Poyet, se afla de asemenea la debut.

Cea mai mare ocazie a naţionalei noastre a avut-o fundașul Adrian Rus, care a zguduit bara cu o lovitură de cap, în urma unei faze fixe.

Unul dintre fotbaliştii care a fost cu adevărat absent de pe teren a fost Mihai Bordeianu, care, în final, a prins aproape 75 de minute pe teren.

Depăşit de adversari la mai toate fazele şi în general prea lent pentru a ţine pasul cu ritmul jocului, mijlocaşul CFR-ului a fost făcut praf de Cornel Dinu în urma meciului.

”Nu-mi închipui de ce a jucat Bordeianu în această echipă naţională de la început. Pentru că nici măcar nu-mi aduce aminte de un celebru cântec românesc, plin de trăiri naţionale.

Mă refer la <<hai, bordei, bordei>>”, a declarat Cornel Dinu, pentru Orange Sport.

Iulian Bulai presiuni maxime: ”Trebuie demis”