Contra: ”Fotbalul e crud câteodată”

Cosmin Contra nu a digerat ușor egalul cu CS U Craiova. Dinamo conducea în minutul 92 și nimeni nu se gândea că poate scăpa victoria printre degete.

”Fotbalul e crud câteodată. Sunt supărat de rezultat, nu de evoluția băieților. Îi felicit. Am avut o discuție mai aprinsă cu ei la pauză, au reacționat. Ne-a lipsit experiența și nu am putut să învingem în superioritate numerică.

Relaxarea nu a intervenit, dar trebuie să gestionăm ultimele minute și e o lecție pe care trebuie să o învățăm. Mă gândesc la următorul meci, cu FCSB, și sper să ne prezentăm la fel de bine ca în ultimele 4 meciuri. Era o ocazie bună să fim pe podium dar dacă nu știm să gestionăm un scor de 2-1 e greu să ai pretenții să te apropii de primele locuri”, a declarat Cosmin Contra.

-->
Previous FOARTE URÂT Zlatinski i-a înjurat după gol pe cei de pe banca lui Dinamo
Next Steliano Filip: ”Craiova stă cu Steaua într-o poziție nefirească”