Concluziile lui Uhrin după meciul de astăzi

Dinamo a câștigat astăzi meciul amical cu Zimbru Chișinău cu scorul de 2-0. Marcatorii celor 2 goluri au fost Irobiso, cel care a avut o evoluție foarte bună, și Gabriel Moura, care a șutat cu stângul din afara careului.

După meci, Dușan Uhrin s-a arătat mulțumit de evoluția echipei, mai ales în prima repriză, când s-a jucat 11 vs 11.

„A fost o victorie bună, dar m-am concentrat asupra jocului. Prima repriză a fost bună, am jucat compact, ne-am creat multe ocazii, chiar dacă am înscris o singură dată. A venit acea greșeală a lui Eșanu, practic am repetat greșelile din campionat.

Repriza a doua n-a fost fotbal pentru mine, pentru că am jucat în inferioritate numerică și am făcut multe schimbări.

Nu cred că a fost un meci agresiv, chiar dacă au fost multe faulturi. Nu știu care e situația lui Torje, are o mică accidentare.

Trebuie să pregătim meci cu meci, nu ne gândim acum la baraj. Echipa trebuie să arate bine înainte de baraj. Nu vreau să vorbesc despre situația lui Dario Bonetti”, a spus Dusan Uhrin, pentru Digi Sport.

CTP: ”Nu este vina lui Klaus Iohannis”