Roș-albii au început sezonul cu Florin Bratu antrenor, care a fost îndepărtat pentru că a dus echipa pe locul 10. După care a fost numit Claudiu Niculescu mazilit în urmă cu 8 zile, după ce a pregătit formația vreme de 13 antrenamente și 20 de zile. Apoi, cu Dinamo pe locul 12, a fost numit Mircea Rednic.
Florin Bratu a deconspirat un detaliu legat de cei doi antrenori care nu mai sunt la club. „Niculescu a suferit mai mult decât mine după ce a fost demis. Şi eu am suferit, dar la Claudiu au fost altele datele problemei… Nu ştiu cât de greu îi va fi lui Rednic să se înţeleagă cu Dan Nistor. Eu am reuşit asta o perioadă. M-am înţeles foarte bine cu el o perioadă, până când nu ne-am mai înţeles! Acel episod a dezechilibrat relaţia noastră. Am încredere în continuare în el. Când e liniştit, poate ajuta Dinamo”, a spus Bratu la Digi Sport.
Citește și:

No Comment