Ce înseamnă să nu te ții de cuvânt! Rednic și Dinamo au de suferit din cauza lui

De la sosirea sa, Mircea Rednic a avut un client favorit și a criticat de fiecare dată evoluția lui Sergiu Popovici. Mai mult, și antrenorul, și Alexandru David au transmis că acest jucător nu va mai fi în lotul lui Dinamo și i se va desface, cumva, contractul.

Doar că surpriză! Popovici a fost titularizat la Târgu Mureș și a făcut o primă repriză mizerabilă pe un teren execrabil. Dinamo a condus cu 1-0 prin reușita lui Hanca din minutul 9, după care Hermannstadt a egalat prin Petrișor Petrescu în minutul 32. Care a dat gol cu coapsa fiindcă Popovici nici nu a sărit, nici nu a blocat adversarul, habar nu are să se poziționeze! Acest jucător a mai gafat ulterior la o lovitură liberă, noroc că adversarii au ratat. E pauză, 1-1 cu Hermannstadt, pe un gazon ce „face” cinste Ligii 1.