Ce-a făcut Costache în al doilea amical al CFR-ului

Sursa foto: EFE
CFR Cluj se pare că a dat lovitura cu transferul lui Valentin Costache de la Dinamo. La doar 19 ani, mijlocașul care a plecat la Cluj în schimbul a 700.000 de euro s-a adaptat foarte repede și deși nu a fost titular în ultimul meci de pregătire, disputat ieri cu Rapid Viena, a marcat golul de 2-1 pentru clujeni, care au câștigat amicalul cu formația din Austria cu 3-1.

Mailat a deschis scorul pentru ardeleni după doar 3 minute. Joelinton a fost eliminat de la Rapid Viena în minutul 43, totuși Hofmann a restabilit egalitatea în minutul 69. S-a făcut 2-1 pentru CFR Cluj în minutul 79, când Ciprian Deac a înscris pentru echipa lui Dan Petrescu. Costache a stabilit scorul final, reușind să înscrie în minutul 89 și este al doilea gol înscris în tricoul CFR-ului în această iarnă.