Ce chin, ce jale! Cum e luată Dinamo la mișto

Dinamo a încheiat rușinos turul pe loc de barajz iar echipa a scos o remiză, 0-0 la Chiajna, datorită paradelor lui Jaime Penedo! Gruparea cu 34 de trofee în vitrină a ajuns de râsul lumii, a rivalilor, indiferent de ceea ce afirmă Rednic la televizor, de dragul cuvintelor frumoase și a ideii de a ascunde mizeria sub preș.

Dacă și ilustrul necunoscut Nicușor Fota ia Dinamo peste picior, ce mai e de spus?! „Prima repriză a fost mai echilibrată, dar după repriza secundă trebuia să fie 3-0 pentru noi! Într-adevăr, m-a lovit mingea în mână în propriul careu, dar dacă arbitrul nu a dat penalty, ce să mai fac eu acum?!”, a comentat Nicușor Fota după meci. Fundașul Chiajnei e nevinovat, el doar și-a făcut treaba până când Rednic își aduce jucătorii pe care vrea să-i aducă.

Previous Nici Rednic nu poate face minuni! "Campionii, campionii" pentru locul 12
Next Rednic: ”Eu nu știu cum să o scot la capăt.” A dezvăluit care sunt cei 5 jucători care vin