Ce-a zis Popa imediat după hattrick. Superoptimism și mulțumiri pentru Rednic

Daniel Popa a marcat un hattrick în urmă cu puține minute în meciul cu FK Liepaja și s-a descătușat după o perioadă neagră pentru el. Fotbalistul a fost extraordinar în această seară în Antalya în meciul cu FK Liepaja, ieșind în minutul 57 la 3-2 pentru Dinamo.

”Nu mai dădusem de mult gol și a venit ca o eliberare. Sper să o țin tot așa, mai ales în campionat să marchez. Eu sunt bucuros că am dat gol, în primul rând pentru mine și pentru viitorul meu. M-au motivat și criticile! Dacă era ceva adevărat, Mister nu mă mai lua în cantonament, nu? Au venit mulți jucători buni, sperăm să avem rezultate bune în cele cinci finale care vor urma, fiindcă eu, noi, mai credem în play-off. Concurența va crea bine pentru Dinamo. Dacă eu n-am dat multe goluri, e normal ca Mister să mai aducă jucători. Nea Mircea m-a motivat că m-a luat în cantonament, poate dacă era un alt antrenor nu mă mai lua în cantonament la câte s-au scris despre mine. Îmi cunosc toți colegii, sper să mai vină și să fie de calitate”, a declarat Popa după hattrick.

Victorie stil Dinamo! Și o prestație de excepție!