Bratu a fost gata să-l umilească pe Niculescu. Spectacol la Voluntari

Florin Bratu și Claudiu Niculescu s-au întâlnit pentru prima dată din postura de adversari ca antrenori și ”Mitraliera” a reușit să-l umilească în prima repriză pe ”Lunetist”. Cu o echipă aleasă destul de curajos, cu mulți tineri, noul antrenor al lui Dinamo a reușit să-i redea echipei din Ștefan cel Mare pofta de gol. Și așa a reușit să conducă cu 4-0 până în minutul 76.

Daniel Popa a reușit o dublă, Mahlangu a reușit să marcheze și el, în timp pe Balaur și-a dat autogol. Pe final, Voicu și Balaur au reușit să marcheze pentru Voluntari și au redus din diferența rușinoasă de scor pentru ei.

FC Voluntari – Dinamo 2-4 VIDEO
Au marcat: Ad. Voicu ’76, I. Balaur’ 84 / D. Popa ’22, ’46, a.g. I. Balaur ’32, Mahlangu ’32

Echipele de start:

Voluntari: Mincă – Leasă, Balaur, Achim, Bucurică – Marinescu, Răuță – Căpățână, Cernat, D. Benzar – G. Deac
Rezerve: Balauru, Horj, Novac, Sânmărtean, Pîrcălabu, Voicu
Antrenor: Claudiu Niculescu

Dinamo: Penedo – Dudea, Marici, Katsikas, R. Grigore – Hanca, Mahlangu, Nistor – Pesici, Popa, Moldoveanu
Rezerve: Muțiu, Romera, Popescu, Olteanu, Palici, I. Gheorghe, Nemec
Antrenor: Florin Bratu