Au ars gazul de POMANĂ

Pe Dinamo a părăsit-o norocul cu Gaz Metan Mediaș în această seară. După o primă repriză destul de slabă, în care medieșenii au avut mai multe ocazii și au și condus primele 31 de minute prin golul lui Olaru, dinamoviștii au egalat în minutul 32 prin Salomao, un gol suspect de offsaid.

A doua repriză a început bine pentru ”câini”, când Robert Moldoveanu a reaprins speranțele ”câinilor”, el ducându-și echipa în avantaj, 1-2. Dar jocul extraordinar de bun al lui Carlos Fortes a tras Mediașul după el și Mihai Popescu a fost lovit de minge și astfel a fost autorul unui autogol stupid în minutul 56. Fortes însă și-a dus echipa în avantaj în minutul 58. Iar spre finalul meciului, deși dinamoviștii au încercat să egaleze, ei nu au mai găsit drumul spre gol, Dan Nistor având ghinion și reușind doar o bară.

GAZ METAN – DINAMO 3-2
Au marcat: Olaru ‘7, M. Popescu ’56 ag., Fortes ’58 / Salomao ’32, Moldoveanu ’47