Asta e mâna lui Bratu. Spectacol în Ștefan cel Mare înainte de Înviere

Florin Bratu a dat drumul la ”câini”! Păcat că vorbim de play-out. Dar se observă o mare schimbare în bine, în sensul că fotbaliștii par flămânzi cu toate că evoluează pentru cel mult locul 7 la finalul sezonului. Cu Concordia au fost mereu meciuri încinse. Și la începutul lui 2018, când au învins la Chiajna, dinamoviștii au avut viață grea, impunându-se cu emoții, scor 4-3.

Chiar dacă au fost părăsiți de majoritatea fanilor, numai 200 de spectatori în tribune, încât se auzea absolut tot ce vorbeau jucătorii și cei de pe bancă, roș-albii s-au impus lejer cu 3-1, adversarii punctând abia în ultima secund= cu Bumba. Goluri Hanca, Nemec și Mahlangu, după ce Nistor a contribuit la toate reușitele, după ce căpitanul și-a trecut în cont și-o bară! Diferența putea fi chiar mai mare, dacă Moldoveanu și Pesic și-ar fi trecut și ei numele pe lista marcatorilor. Din minutul 70 a jucat și Torje, Bratone arătând că știe să ierte. Cel poreclit ca fotbalist ”Mitraliera” le-a redat încrederea și cheful de fotbal jucătorilor, antrenorul fiind conectat la meci cu sfaturi și cu cerințe ofensive chiar și-n prelungirile partidei.

Dinamo – Concordia Chiajna 3-0 VIDEO
Au marcat: Hanca ‘9, Nemec’ 31, Mahlangu ’48 / Bumba 90+2

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Corbu, Marici, Katsikas, Olteanu – Monroy, Mahlangu – Hanca, Nistor, Pesici – Nemec
Rezerve: Muțiu, M. Popescu, D. Popa, Torje, Dudea, R. Grigore, Moldoveanu
Antrenor: Florin Bratu

Concordia: Vitkauskas – Patache, Albu, Marc, Panait – Prepeliță, Bucșa – Batin, R. Deaconu, Bumba – Bud
Rezerve: Caparco, Bawab, Babici, Bărboianu, Nivaldo, Yamissi, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

Previous Nistor l-a depășit pe Budescu. Vezi ce a reușit
Next Dan Nistor, reacție TARE după meciul în care a dat trei pase excelente de gol