VIDEO Asoltanei aduce victoria lui Dinamo cu CSM București în ultima secundă

Handbal Club Dinamo a câștigat astăzi un meci extrem de important în economia câștigării titlului de campioană, după ce deja a luat un trofeu – Cupa României. ”Câinii” s-au impus astăzi în fața ”tigrilor”,  în ultima secundă 24-23, printr-un gol marcat de Asoltanei.

Dinamo și CSM București se întâlnesc a doua oară consecutiv în finala campionatului. În 2016, trupa a lui Eleodor Voica s-a impus cu 2-1 și de atunci Dinamo a câștigat în afara partidei din această seară alte patru partide cu CSMB și devine favorită la câștigarea titlului și în acest an.

Dinamo a cucerit sezonul trecut titlul după o pauză de 11 ani iar anul aceasta a pus în vitrina clubului și Cupa României după o pauză de 29 de ani. Dacă va câștiga campionatul va reuși primul event din istoria clubului.