Alt refuzat a marcat în această seară pentru echipa sa

Foștii dinamoviști fac spectacol la echipele unde joacă. După ce aseară Gnohere aproape a calificat FCSB în primăvara europeană după ce a marcat două goluri, de data această este rândul lui Andrei Marc să marcheze într-o partidă importantă atât pentru lupta la titlu, cât și pentru cea pentru locul 6, ultimul care duce în play-off-ul Ligii 1.

Marc a marcat golul egalării în minutul 88 pentru Concordia Chiajna în această seară împotriva CS U Craiova, dar din păcate pentru ilfoveni nu au reușit să învingă deoarece oltenii au marcat în prelungiri, 90+3, iar meciul s-a terminat 1-2. Astfel, Craiova ajunge doar un punct de CFR Cluj, liderul în acest moment în Liga 1, în timp ce ilfovenii sunt pe locul 10, cu 17 puncte acumulate.

În schimb, Iașiul lui Flavius Stoican a marcat 2-0 la Mediaș și se apropie la doar 2 puncte de Dinamo.

Concordia Chiajna – CSU Craiova 1-2
Au marcat: A. Marc ’88 /  Băluță ’32, Martici ’90+2
 VIDEO

Concordia Chiajna: Caparco – Albu, Manasse, A. Marc, Fota – Bucșa – Grădinaru, Cristescu, Bawab, Bumba – Batin