Adrian Mutu a avut un meci de infarct. I s-a cerut și demisia! Cum a putut să se salveze

Adrian Mutu a început campionatul ca director general al lui Dinamo și l-a încheiat în această noapte ca antrenor al Voluntariului căruia i s-a cerut demisia! Ilfovenii au reușit să ajungă la baraj, acolo unde vor juca împotriva Chindiei Târgoviște în 9/13 iunie, după un final nerecomandat cardiacilor. A fost salvat de un penalty inventat de către arbitrul Sebastian Colțescu! În minutul 88!

Cernat a vrut să centreze în careu, a tras în spatele lui Bogdan Robert, iar ”centralul” a arătat punctul cu var. A bătut același Cernat, slab, previzibil, doar că portarul Juventusului, Stoian, care a apărat foarte bine până atunci, a scăpat, nu se știe cum, mingea în poartă. S-a terminat Juventus – Voluntari 2-2, după ce ”gazdele”, formația din Colentina, care au jucat pe stadionul din Voluntari ”acasă”, a condus de fiecare dată, ultima oară în minutul 85, când golul lui Mihai Alexandru l-a înmărmurit pe Mutu! În celălalt meci, ACS Poli Timișoara a învins cu 1-0 la Chiajna. La final, ”Briliantul”, căruia i s-a cerut demisia, a reacționat: ”A fost un meci de infarct, bine că am reușit să luăm acest punct și să mergem la baraj. Nu m-am uitat la penalty. Când eram jucător executam astfel de penalty-uri, dădeam „scărițe”, dar când nu depinde de mine e mai greu. Normal că fanii mi-au strigat demisia, când ești retrogradat ce-ați vrea, să mi se dea premiu?”.

Previous De ce ar mai vinde Dinamo? Ce profit INCREDIBIL i-a adus echipa lui Negoiță
Next Adrian Mutu: "Asta mă motivează"