A scos tot ceea ce a putut. Ce a facut Penedo contra belgienilor

A venit si ziua marelui debut la Mondiale pentru Jaime Penedo. Portarul de 36 de ani a prins o prima repriza de-a dreptul fantastica, blocandu-i total pe belgieni. Iar Panama a intrat la pauza cu un nesperat 0-0, fotbalistul dinamovist fiind elogiat pe toate site-urile sportive.

Dupa pauza, Belgia a aratat de ce este vazuta de specialisti drept una dintre candidatele la titlul mondial. Mertens si Lukaku (2) au linistit situatia si au naruit sperantele bravului Penedo. Dinamovistul nu a mai avut ce face la superexecutiile adversarilor, Panama a pierdut cu 3-0 in fata belgienilor. Urmatorul meci este cu Anglia, iar ultima partida din grupa va fi contra Tunisiei.

Previous A fost dorit de Negoita la Dinamo, iar acum e liber. Se mai face mutarea?