A părăsit „haita” și e deja campion în străinătate!

Dinamo s-a despărțit de o serie de fotbaliști în mercato de vară și fiecăruia îi merge mai bine acolo unde a ajuns. Printre ei se enumără și un fost căpitan al echipei care deja este campion la noul său club.

Croatul Antun Palic a câștigat matematic campionatul în Moldova cu Șerif Tiraspol și a primit deja medaliile de campion. Fotbalistul de 30 de ani a jucat 8 meciuri pentru formația lui, marcând de două ori. Șerif a cucerit un nou titlu peste Prut, are 16 trofee de campioană în palmares, fiind al treilea câștigat la rând. Gruparea din Tiraspol a învins în ultima etapă cu 4-1 pe FC Sfântu Gheorghe Suruceni și are deja 15 puncte avans față de locul secund, ocupat de Milsami Orhei, cu 4 etape înainte de final. La Tiraspol joacă și Jo Santos, ex-Poli Iași.

Next Dacă nici acum... Rednic a schimbat iar echipa!