Hanca salvează ”haita” de la 11 metri

Dinamo a recăpătat în ploaie gustul victoriei. Dar greu, foarte greu. După două eșecuri consecutive, cu CFR Cluj și cu Poli Iași, la revenirea în Ștefan cel Mare formația lui Cosmin Contra a învins, 1-0, în această seară, pe Sepsi Sf. Gheorghe după reușita din penalty a lui Hanca. Sergiu a intrat în minutul 62 în locul lui Bawab și-a transformat în minutul 68 lovitura de la 11 metri obținută de Costache.

În fața a 1.711 spectatori, Dinamo a controlat meciul, dar Bawab și Salomao n-au putut înscrie în prima repriză. La fel ca în meciul cu Gaz Metan (3-0), Hanca a intrat pe parcurs și a schimbat fața jocului. A avut, mai întâi, o ocazie cu capul, apoi a fost decisiv de la 11 metri. De partea cealaltă, tocmai Patrick Petre putea aduce egalarea pe final. Gazdele au terminat în 10, Romera a fost eliminat în minutul 84. Pentru dinamoviști, a debutat în Liga 1 și Liviu Gheorghe, intrat în minutul 78 în locul lui Anton.

Previous Sergiu Hanca: "Nu am fost supărat"